Materiály

Bio bavlna

 
Materiál označený jako bio bavlna je vyrobený z rostlin bavlníků, které jsou pěstovány ekologicky bez chemikálií a pesticidů. Chomáčky bavlny se pak sklízejí ručně, bez mechanizace. Díky tomu je pěstování bio bavlny velmi šetrné k životnímu prostředí. Také úprava tkaniny z bio bavlny je mnohem šetrnější - vlákna nejsou ošetřena a ani narušena chemikáliemi, proto jsou výrobky z bio bavlny na omak jemnější než výrobky z klasické bavlny. Oblečení z bio bavlny neobsahuje žádné chemikálie, proto je vhodné také pro alergiky a osoby s ekzémy. Pokud chcete dopřát svému dítěti to nejlepší a pokud dáváte přednost ekologicky vyráběnému zboží, pak jsou výrobky z bio bavlny pro Vás tou správnou volbou.
 
 

Bambusové vlákno

 
Přírodní bambusové vlákno má vynikající antibakteriální vlastnosti - je odolné vůči plísním a bakteriím. Díky výborným termoregulačním vlastnostem oblečení s podílem bambusového vlákna v létě chladí a v zimě hřeje. Bambusové vlákno má 4x vyšší schopnost absorpce než vlákna bavlny, je velmi prodyšné a je vhodné pro alergiky. Textílie s bambusem jsou na omak velmi měkké a příjemné. Díky všem svým vlastnostem jsou výrobky z bambusového vlákna stále více oblíbeným materiálem nejen pro děti.
 
 

Softshell

 
Softshell je funkční materiál vhodný pro chladnější dny, přestože je oproti tradičním teplým materiálům tenký a lehký. Má v sobě termomembránu, která udržuje teplo. Je prodyšný a odvádí pot, ale zároveň je odolný proti vlhku a větru. Díky pružnosti a malému objemu oblečení z tohoto materiálu neomezuje pohyb, proto se v něm děti cítí dobře a pobyt venku si i v chladných dnech mohou užít naplno.